Zdrowie

Uzyskaj promienną cerę- mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej   cieszy się dużym powodzeniem wśród osób dorosłych. Jest to zabieg kosmetyczny który swoją popularność zawdzięcza tym że jego efekty są spektakularne. 

Jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów estetycznych nie tylko w Polsce ale i na świecie. Mezoterapia igłowa pomaga przywrócić promienny wygląd skóry, niweluje zmarszczki, sprawia że cera staje się rozświetlona i wygląda naturalnie.

Mezoterapia igłowa polega na iniekcji. Poprzez iniekcję do skóry dostarczane są różnego rodzaju substancje odżywcze. Metoda ta jest precyzyjna ponieważ pozwala na podanie odpowiedniego preparatu w wymagające poprawy miejsca. Efekty widoczne są niemal od razu. Skuteczność zabiegu mezoterapii igłowej wynika z tego, że skóra wykonuje sam regenerację po licznych ostrzyknięcia, jak również potrawa wygląd następuje wskutek wstrzyknięcia odpowiedniego preparatu odżywczego. 

W mezoterapii stosuje się najczęściej gotowe preparaty, które są mieszanką substancji odżywczych oraz leczniczych. Istnieje również możliwość indywidualnego doboru wstrzykiwanuch  substancji jest ono wówczas wybierany przez lekarza i stanowi mieszankę z różnych związków odżywczych regenerujących oraz leczniczych.

Podczas zabiegu mezoterapii do skóry wstrzykiwane substancje odżywcze   co około 1 cm.  Zabieg taki najczęściej wykonywany jest na twarzy. W czasie takiego zabiegu na skórze powstają małe grudki w których znajduje się preparat leczniczy znikają one po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne podanego preparatu ulegają wchłonięciu.  Mezoterapia może być stosowana nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie, rękach jak również innych częściach ciała, tam gdzie skóra utraciła swoją jędrność. Wykonywany zabieg nie powoduje nadwrażliwość na słońce i może być wykonywany przez cały rok, również na skórze delikatnej i bardzo cienkiej. 

 

Mezoterapia w Ostrowcu wykonywana jest w gabinecie medycyny estetycznej.Tam właśnie warto dowiedzieć się również o przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju zabiegu.  Głównymi przeciwwskazaniami są niektóre choroby między innymi nowotwory, ciąża oraz karmienie piersią, alergie na składnik wstrzykiwanego preparatu, stany zapalne skóry na przykład opryszczka. O wszystkich przeciwwskazaniach oraz ewentualnych skutkach ubocznych zawsze informuje lekarz który będzie wykonywał dany zabieg. Warto wybrać sprawdzony gabinet cieszący się dobrą renomą ponieważ jest to wówczas pewność że posługuje się on preparatami najwyższej jakości o unikalnej i skutecznej formule. 

Zabieg mezoterapii igłowej nie jest bolesny, jedynie odczuwa się w nim moment wkłucia podczas podawania preparatu jeśli u danej osoby istnieje duża wrażliwość na ból wówczas można zastosować znieczulenie miejscowe. 

 

Zabieg ten można łączyć również z innymi zabiegami medycyny estetycznej co pozwala czasami na uzyskanie szybszych efektów. Mezoterapia igłowa świetnie spłyca oraz wygładza istniejące zmarszczki. Efekty utrzymują się nawet przez rok, stan skóry jest poprawiony i jeśli będzie w odpowiedni sposób pielęgnowana wówczas znacznie dłużej będzie można cieszyć sięgładką oraz pełna blasku skórą. Warto wykonać od czasu do czasu zabieg przypominający. Mezoterapia jest zabiegiem w pełni bezpiecznym mało inwazyjnym. Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawiać się zaczerwienienie oraz obrzęk w miejscu iniekcji, jednak one znikają po kilkudziesięciu godzinach. Można wówczas wrócić do normalnych codziennych czynności.

You may also like...

1 Comment

  1. Cześć! Dość długo przesuszałam za mocno buzię i od prawie miesiąca po wizycie u kosmetolog zmieniłam pielęgnację i nawilżam buzię, zmywam olejkiem itp. Mimo to wciąż mam kaszkę i wypryski i stąd pytanie: Jak długo trzeba zrezygnować z wszystkiego co złuszcza, żeby odbudować barierę hydrolipidową? Czy zamiast peelingu enzymatycznego mogłabym wprowadzić jakieś produkty z kwasem salicylowym na przykład? Boję się, że przez samo odżywianie i nawilżanie skóra nie będzie nigdy czysta.

Dodaj komentarz