Chirurgia plastyczna - narzędzia zabiegowe
Zdrowie

3 metody powiększania biustu. Co wybrać?

Małe piersi mogą być powiększone różnymi sposobami – nie tylko podczas inwazyjnej operacji plastycznej.

Wiele kobiet ma kompleksy na punkcie wyglądu swoich piersi. W takim przypadku można zdecydować się na specjalistyczne zabiegi, które pozwalają na powiększenie biustu. Obecnie do wyboru jest nie tylko zabieg chirurgiczny polegający na wszczepieniu implantów, na przykład jak powiększanie biustu raczkowska.pl. Można także zdecydować się na inne procedury, które są mniej inwazyjne. Sprawdź dostępne metody powiększania biustu i wybierz taką, która będzie mogła zapewnić Ci najlepszy efekt!

Powiększanie biustu własnym tłuszczem

To jeden z popularnych zabiegów powiększania piersi, który aktualnie jest bardzo popularny. Powiększanie piersi własnym tłuszczem, które określane jest również jako zabiegi typu lipotransfer lub lipomodeling, jest małoinwazyjne i daje efekty widoczne na około 2-3 lata. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie, które odsysa nadmiar tłuszczu z określonych partii ciała, na przykład z pośladków, ud czy brzucha, a następnie przeprowadza się jego transfer – przeszczep do piersi. Efekty zabiegu są bardzo naturalne, a przy tym pozwalają pacjentce na jednoczesne wyszczuplenie sylwetki w obszarach dawczych.

Zabieg ten jest popularny głównie ze względu na brak inwazyjnej procedury, chociaż konieczne jest przeprowadzenie go w znieczuleniu. Także jest on bezpieczny – wówczas nie dochodzi do ryzyka odrzucenia przeszczepu. Również plusem jest cena – za zabieg trzeba zapłacić mniej niż za operację chirurgiczną. Gdy chodzi o minusy, przede wszystkim powiększanie piersi własnym tłuszczem nie pozwala na powiększenie ich o wiele rozmiarów. Zwykle możliwe jest uzyskanie różnicy na poziomie 1-2 rozmiarów. Ponadto efekt jest zależny od ilości tłuszczu do przeszczepienia, dlatego jest to kolejny ogranicznik. Efekty utrzymują się zwykle do 3 lat.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest powszechnie używanym w medycynie estetycznej wypełniaczem. Także jest on stosowany w chirurgii plastycznej – pozwala wtedy na wymodelowanie różnych obszarów ciała, w tym biustu. Zabieg przebiega podobnie jak w przypadku przeszczepu tłuszczu, z tym że stosowany jest preparat zawierający kwas hialuronowy – naturalny polisacharyd występujący tkankach skórnych. Również jest on bardzo dobrze tolerowany.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym umożliwia uzyskanie efektów na poziomie 1-2 rozmiarów. Rezultaty widoczne są na ogół przez 1-2 lata, czyli krócej niż w przypadku przeszczepu tłuszczu. Metoda ta z tego względu polecana jest głównie dla pacjentek, które nie mają dużej ilości własnej tkanki tłuszczowej.

Wszczepienie implantów biustu

W końcu można zdecydować się na standardowe powiększenie biustu wykonane w klinice. W tym przypadku stosowane są implanty, które umieszcza się pod skórą w piersiach, aby nadać im pożądany wygląd. Zabieg chirurgiczny pozwala na uzyskanie trwałych efektów powiększenia i dodatkowo wymodelowania biustu, gdy jest on obwisły. Takie efekty nie są możliwe do uzyskania w przypadku dwóch pierwszych metod. To powoduje, że pomimo wyższej ceny ciągle cieszy się on dużym zainteresowaniem. 

Obecnie do zabiegów wykorzystuje się wysokiej klasy implanty piersi. Najczęściej są to implanty posiadające kształt łezki, dlatego efekt takiego zabiegu jest również bardzo naturalny. Główne minusy zabiegu to jego spora cena, a także konieczność wielotygodniowej rekonwalescencji, co wynika z faktu, że jest to procedura inwazyjna. Należy też pamiętać o tym, że wiąże się ona z większym ryzykiem niż operacje polegające na iniekcji tłuszczu lub kwasu hialuronowego.

You may also like...

3 Comments

  1. W przyszłym roku mam zaplanowaną operacje wszczepienia implantów. Niestety ale jestem osobą, która nie jest hojnie obdarzona z przodu i zabieg przeszczepienia własnego tłuszczu nie dałby u mnie dobrych rezultatów 😉

  2. Interesuje mnie powiększanie biustu własnym tłuszczem. Któraś z Was robiła/słyszała o kimś kto robił? Jakie efekty i jak długo się utrzymywały?
    Wiem, że jest to metoda, która nie daje ogromnych rezultatów oraz zależy od tego jak organizm przyjmie tłuszcz. Jednak interesują mnie Wasze doświadczenia, ponieważ kalkuluje czy to się opłaca (wiem, że według większości nie, ale słyszałam dużo opinii, a mało konkretnych informacji, stąd ten post)

  3. Efekt jest delikatniejszy niż w przypadku powiększania implantami. I tak naprawdę dobrze to wygląda jedynie przez pierwsze miesiące, potem wszystko sie wchłania. I z tego co wiem metoda ta jest na mniej więcej 2 lata….
    Moim zdaniem nie warto.

Dodaj komentarz