Uroda

Zabieg powiększania ust – na czym polega i gdzie warto go wykonać?

Piękne usta to Twoje marzenie? Masz jednak małe i wąskie wargi lub też widoczną asymetrię? W takim przypadku zobacz, na czym polega zabieg powiększający usta!

Kiedy warto zdecydować się na powiększanie ust?

Zabieg polegający na powiększaniu ust jest dzisiaj bardzo popularny. Decydują się na niego te kobiety, które chcą nadać swoim ustom estetyczny wygląd.

Najczęściej powiększanie ust prowadzone jest wtedy, gdy usta są małe i wąskie. Wtedy można nadać im bardziej pełny wygląd. Również jest on wykonywany wtedy, gdy między wargami widoczna jest asymetria, na przykład górna warga jest znacznie mniejsza od dolnej. Zabieg umożliwia wtedy również nawilżenie i ujędrnienie ust.

Warto jednak wskazać, że zabieg powiększania ust może być również prowadzony z innych wskazań. Często decydują się na niego kobiety starsze, u których dochodzi do zmian w wyglądzie ust, na przykład ich zwiotczenia czy zamazania konturu. Wtedy procedura może nadać twarzy młodzieńczy wygląd.

Należy też podkreślić, że powiększanie ust może być zabiegiem bardzo pomocnym u tych kobiet, które na skutek chorób albo urazów mają pogorszony wygląd ust, na przykład ich asymetrię.

Zabieg powiększania ust – na czym polega?

Powiększanie ust jest zabiegiem przeprowadzanym szybko, który nie jest inwazyjny i nie powoduje pojawienia się dużego ryzyka skutków ubocznych. Oczywiście, musi być on wykonany przez specjalistę w swojej dziedzinie – lekarza medycyny estetycznej.

Zabieg prowadzi się na bazie kwasu hialuronowego. Jest to rodzaj substancji występująca naturalnie również w tkankach człowieka, a która znana jest z przyciągania cząsteczek wody. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w skórę daje efekt wypełnienia, uwypuklenia, dlatego też jest to popularna substancja w różnych zabiegach upiększających. Jednocześnie jest ona bardzo dobrze tolerowana.

Podczas zabiegu powiększania ust lekarz umieszcza kwas hialuronowy w różnych punktach czerwieni wargowej z wykorzystaniem strzykawki z igłą. Proces ten prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, podobnym jak u dentysty, dlatego nie należy obawiać się wtedy bólu.

Po zabiegu u pacjentki mogą pojawić się dolegliwości jak opuchlizna czy zasinienia, jednak szybko zanikają.

Po wskazanym czasie konieczne jest też udanie się do lekarza na ponowną wizytę kontrolą, w trakcie której mogą być wykonane niezbędne poprawki.

Dokładne informacje na temat tego, jak wygląda zabieg, można znaleźć na stronie internetowej https://klinikagalena.pl/oferta/medycyna-estetyczna/powiekszenie-ust/.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększonych ust?

Rezultat zabiegu powiększania ust najczęściej widoczny jest u pacjentek przez około 12 miesięcy. To zatem długi czas, podczas którego można cieszyć się z efektownego wyglądu ust.

Po tym czasie można zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu ponownie, aby podtrzymać efekt.

Gdzie warto wykonać powiększanie ust?

Duże znaczenie w przypadku zabiegu powiększania ust ma wybranie właściwego gabinetu albo kliniki, gdzie można skorzystać z takiej procedury.

Najlepiej zdecydować się na taką placówkę, która ma dużo pozytywnych opinii i może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę na wysokim poziomie. Wśród często polecanych klinik znajduje się klinikagalena.pl.

Należy jednocześnie zaznaczyć, że zabiegu powiększania ust nie powinno się wykonywać u osób, które nie mają odpowiednich uprawnień, przeprowadzają je w warunkach domowych. Istnieje wtedy wysokie ryzyko pojawienia się poważnych skutków ubocznych, które mogą nawet spowodować trwałe oszpecenie ust i twarzy.

 

You may also like...

Dodaj komentarz