zamykanie naczynek rzeszów
Zdrowie

Problem pajączków na skórze

 

Problem pękających naczynek na skórze wydaje się dosyć błahym.  Zupełnie inne zdanie na ten temat mają osoby które ten problem dotyka. Jest to dosyć uciążliwe ponieważ powstają nieestetyczne zmiany na skórze. Faktem jest że pękające naczynka nie są bolesne jednak problem nieleczony może się pogłębiać. 

 

Czym są pękające naczynka? 

Pękające naczynka to nic innego jak rozszerzone naczynia włosowate które prześwitują przez skórę zwłaszcza przez jasną karnację. Jeśli występuje ich wiele, tworzą skupiska wówczas tworzą wrażenie zaczerwienionej skóry. 

 

Przyczyny rozszerzania naczynek

 

Przyczyn występowania pękających naczynek jest wiele. 

 

 • Może to być temperatura na jaką narażamy swoje ciało,  czyli duża różnica temperatur, wchodzenie z zimnych pomieszczeń do gorących bądź w upalne dni wchodzenie do klimatyzowanych pomieszczeń. Taka znaczna różnica temperatur sprzyja rozszerzaniu się naczynek krwionośnych. Powodem mogą być również uwarunkowania genetyczne czyli cecha dziedziczona od kogoś z rodziny. 
 • Naczynka rozszerzają się również u kobiet w ciąży które mają z reguły większą ilość krwi w organizmie przez co żyły powiększają się. Ponadto dochodzi tutaj zmiana poziomu hormonów w organizmie kobiety.  
 • Niektóre składniki diety wpływają na rozszerzanie się naczyń włosowatych. Chodzi swoje zwłaszcza o gorące napoje oraz ostre przyprawy jak również alkohol. 
 • Rozszerzenie naczyń krwionośnych można również zaobserwować w przypadku niektórych chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne. 

 

Jak dbać o skórę naczynkową?

 

O skórę naczynkową trzeba dbać w szczególny sposób. Warto suplementować witaminę c która uczestniczy w procesie produkcji kolagenu a ten jest odpowiedzialny za grubość oraz elastyczność naczynek. Ponadto warto zażywać preparaty zawierające w swoim składzie arnikę górskę oraz rutynę jak również wyciąg z miłorzębu japońskiego bądź lipy. W lecie należy stosować kremy z filtrem przed wyjściem na słońce. Również przebywanie w saunie nie jest wskazane dla osób które mają tendencję do rozszerzonych naczynek.

 

Jaki sposób można leczyć rozszerzone naczynka?

 

Takie naczynka można zamknąć w gabinecie medycyny estetycznej. Zamykanie naczynek w Rzeszowie można wykonać w różnych miejscach. Warto zorientować się jakie metody używane są do zamykania naczynek.

 

Pierwszą z metod jest zamykanie naczynek metodą elektrokoagulacji. Elektrokoagulacja jest to zamykanie naczynek wykorzystujące działanie prądu. Do ich zamknięcia używa się specjalnej elektrody oraz prądu o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu wytwarza się ciepło które rozkłada białka w tkance, dlatego też efekt osiągalny jest natychmiastowy. 

 

Inną metodą jest laserowe zamykanie pękających naczynek wówczas używa się unikalnego laseru zielonego o wysokiej mocy, który absorbowany jest przez uszkodzony naczynia krwionośne. Laser ten podgrzewa oraz eliminuje uszkodzenia naczyń przywracając im pierwotny odcień. Oddziaływuje na hemoglobinę nie uszkadzając termicznie otaczających tkanek. Niszczy ściany naczyń krwionośnych tym samym zapobiegając rekanalizacji. 

 

Wskazaniem do wykonania laserowego usuwania naczynek są: naczyniaki, trądzik, rumień, drobne pajączki.

 Do laserowego usuwania naczynek trzeba się odpowiednio przygotować:

 • na miesiąc przed zabiegiem nie powinno się opalać 
 • w dniu zabiegu nie wolno pić alkoholu 
 • ponadto na około miesiąc przed nie powinno się stosować preparatów z retinolem jak również nie powinno się wykonywać peelingu w obszarze skóry która będzie poddawana leczeniu
 •  warto również odpowiednio nawilżać skórę przed zabiegiem ale w tym samym trzeba odstawić krem i leki które uszczelniają naczynia. 

To lekarz decyduje o tym czy pacjent kwalifikuje się do danego zabiegu. Można wykonać próbę laserową w celu dobrania optymalnej energii, aby przy jak najmniejszej energii uzyskać jak najlepszy efekt. 

 

You may also like...

4 Comments

 1. Nie liczcie na to, ze jeśli pojawia się Wam naczynka na skorze, to usuniecie je domowym sposobem 😉 Nie jest to takie proste. Sama próbowałam wiele leków na usuwanie naczynek ale nie są skuteczne. Pomoglo dopiero usuwanie naczynek za pomocą lasera w gabinecie.

 2. Co polecacie na popękane naczynka? Bo chce mi się wyć jak widzę kolejne pajączki na nogach..

 3. Czy bierzesz tabletki antykoncepcyjne? Mogą powodować taki efekt. U mnie znacznie potęgowały problem z pajączkami. Musiałam z nich zrezygnować, chociaż nie chciałam.

 4. Pajączków tak naprawdę nic nie usunie, oprócz lasera. Możemy ewentualnie próbować im zapobiegać stosując np. suplementy z apteki i unikając czynników sprzyjajacych pojawianiu się nowych żyłek: za dużo kawy, za mało sportu, za dużo sportu, alkohol, stres, ostre przyprawy, wahania temperatury, zimno, ciepło, obcisłe ubrania, zakładanie nogi na nogę, papierosy….
  Najlepiej będzie po prostu udac sie do lekarza medycyny estetycznej oraz na miejscu powinni Ci coś doradzić.

Dodaj komentarz