Zdrowie

Dlaczego warto wybrać implanty stomatologiczne? Zalety i wskazania

Implanty zębowe, stomatologiczne to najnowocześniejsza metoda stosowana w uzupełnianiu braków zębowych dostępna w gabinetach.

Obecnie, gdy konieczne jest usunięcie zęba albo doszło do jego utraty na skutek urazów lub schorzeń, pacjenci gabinetów stomatologicznych mają do dyspozycji różne metody uzupełniania braków. Wśród nich znajdują się również implanty zębowe. Gdy chodzi o implanty Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie można je wykonać. Jakie są zalety implantów i wskazania do wykonania leczenia implantologicznego.

 

Jak wyglądają implanty zębów?

Implanty stomatologiczne są typem wszczepów, które stosowane są zamiast korzeni zębowych. Pozwalają one wtedy na uzupełnienie zarówno pojedynczych braków, jak i tych, które są znacznie większe. Implanty mogą być używane również w leczeniu bezzębia.

 

Budowa implantów zębowych:

  • Tytanowy wszczep – jest to element umieszczany bezpośrednio w kości, w miejscu korzenia zębowego.
  • Proteza, mostek albo koronka – są one umieszczane na wszczepach i pozostają widoczne w jamie ustnej.
  • Łącznik – dodatkowo na tytanowym wszczepie mocuje się łącznik, który pozwala na połączenie go protezą, mostkiem albo z koronką.

 

Implanty stomatologiczne mogą być dobrane do różnych pacjentów i ich potrzeb, również pod kątem ich estetyki. Właśnie dlatego są one praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów, a przy tym zapewniają pacjentowi bardzo duży komfort.

 

Gdzie można wykonać leczenie implantologiczne?

Leczenie z wykorzystaniem implantów zębowych jest obecnie dostępne jedynie w prywatnych gabinetach stomatologicznych.

 

Profesjonalne leczenie implantologiczne w Warszawie prowadzi centrum stomatologiczne Odent – implanty Warszawa. Wykorzystuje ono najnowocześniejsze techniki i materiały, aby zapewnić swoim pacjentom optymalne efekty leczenia.

 

Kiedy warto wybrać implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne to bardzo dobry wybór wtedy, gdy celem pacjenta jest uzyskanie efektu naturalnej odbudowy braku zębowego. Można wykorzystać je wtedy przy pojedynczych brakach, ale też wtedy, gdy są one duże.

 

Ponadto implanty dobrze sprawdzają się w leczeniu bezzębia, czyli w sytuacji, gdy pacjent nie ma już własnych zębów, na przykład utracił je na skutek choroby.

 

Nowoczesne implanty Warszawa – z przykładowymi efektami leczenia można zapoznać się już teraz na stronach gabinetów i klinik.

 

Implanty stomatologiczne – zalety

Leczenie implantologiczne jest związane z wieloma korzyściami, dlatego obecnie decyduje się na nie wielu pacjentów. Co przemawia za wykonaniem implantów stomatologicznych?

 

  1. Wieloletnia trwałość – producenci implantów zębowych zapewniają ich wieloletnią trwałość, dlatego jest to zabieg, który daje wieloletnie efekty.
  2. Estetyka – implanty wyglądają bardzo estetycznie i doskonale imitują naturalne zęby pacjenta.
  3. Większy komfort – implanty nie powodują dyskomfortu, między innymi związanego z otarciami naskórka, trudnościami z wymową, żuciem pokarmów.

 

Jaka jest cena implantów stomatologicznych?

Ceny najczęściej wynoszą od około 4 do 6 tysięcy złotych za jeden implant. Więcej informacji o cenach można znaleźć bezpośrednio na stronach gabinetów stomatologicznych.

You may also like...

Dodaj komentarz